نحوه استفاده از کاندوم

نحوه استفاده از کاندوم

مقدمه

قطعا جمله “پیشگیری بهتر درمان است” را همه‌ی ما تاکنون چندین و چند بار شنیده‌ایم. معنا و مفهوم این جمله در روابط جنسی بسیار قابل درک است. سالیانه در جهان جنین‌های بسیاری سقط می‌شوند که به صورت ناخواسته شکل گرفته‌اند. همچنین بیماری‌های مقاربتی در بین افراد شیوع پیدا می‌کند و حتی در برخی موارد جان انسان‌ها را می‌گیرد. همه اتفاقات به این دلیل رخ می‌دهند که مردم دنیا نحوه استفاده از کاندوم را بلد نیستند یا بدتر از آن اینکه اصلا از این وسیله مراقبتی در رابطه جنسی خود استفاده نمی‌کنند.

نحوه استفاده از کاندوم

تمام متخصصان جنسی استفاده از کاندوم را در رابطه جنسی زوجین ضروری می‌دانند. اما فقط استفاده از کاندوم در رابطه مهم نیست و باید به نحوه استفاده از آن توجه کرد. آمارها نشان می‌دهد که امکان باروری خانم‌ها و انتقال بیماری‌های جنسی حتی در صورت استفاده از کاندوم هم امکان پذیراست. این اتفاق در صورتی رخ می‌دهد که از کاندوم به شکل صحیح استفاده نشود. در این مطلب از سایت کاندوم باز قصد داریم نحوه استفاده از کاندوم را به طور کاملا  صحیح آموزش دهیم.

نحوه استفاده از کاندوم

در استفاده از کاندوم باید به نکات بسیاری توجه کرد. از لحظه خرید کاندوم و تا پایان استفاده باید به این نکات به خوبی توجه کرد تا مشکلی در رابطه جنسی پیش نیاید. به طور کلی این نکات به شرح زیر است.

  • انتخاب صحیح کاندوم و خرید
  • پوشیدن صحیح کاندوم
  • حساسیت به کاندوم
  • باز کردن صحیح بسته‌بندی و روکش
  • توجه به کاندوم در طول رابطه جنسی
  • استفاده صحیح از روان کننده
  • عادت‌های غلط در نگهداری کاندوم

نحوه استفاده از کاندوم مناسب

انتخاب و خرید صحیح کاندوم

همانطور که در ابتدای این بخش گفتیم، نحوه صحیح استفاده از کاندوم به خرید ان هم بستگی دارد. اولین نکته این است که باید از برندهای شناخته شده و معتبر برای خرید کاندوم استفاده کنید. دومین نکته‌ای که بسیار اهمیت دارد، تاریخ انتقضای کاندوم است. توجه داشته باشید که کاندوم تاریخ گاشته حتی با استفاده صحیح هم آسیب دیده و مشکلاتی را ایجاد می‌کند.

برای خرید کاندوم باید به نوع آن توجه بسیار زیادی کرد. به طور مثال باید بدانید که قصد برقراری چه نوع رابطه جنسی را دارید و چه نوعی از کاندوم برای رابطه شما مفیدتر است. بسیاری از افراد به طور ممتد از کاندوم‌های خاردرشت یا فضایی استفاده می‌کنند؛ زیرا این کاندوم‌ها برای بانوان لذت بخش‌تر است. اما باید بدانید که کاندوم فضایی به سادگی پاره شده و امکان بارداری را افزایش می‌دهد.

اگر قصد برقراری رابطه جنسی آنال ( مقعدی ) را دارید، باید از کاندوم‌های ضخیم‌تری استفاده کنید. در رابطه مقعدی فشار زیادی به کاندوم وارد شده و به سادگی آن را پاره می‌کند. به همین دلیل استفاده از کاندوم نازک در رابطه مقعدی چندان توصیه شده نیست.

پوشیدن صحیح کاندوم

پس از خرید کاندوم باید به پوشیدن صحیح پوشیدن آن دقت کنید. با انجام این کار نصف راه نحوه استفاده از کاندوم به شیوه صحیح را طی کرده‌اید. در ابتدا باید جهت صحیح کاندوم را پیدا کنید. پیدا کردن جهت با اندکی دقت و لمس کاندوم به سادگی انجام می‌شود. در مرحله بعد باید به وسیله دو انگشت حدود نیم سانتی متر کاندوم را باز کرده و روی آلت تناسلی قرار دهید.

در این مرحله نیاز به نیروی زیادی نیست و به هیچ عنوان عجله نکنید. بسیاری از افراد در این مرحله با فشار و ناخون به کاندوم آسیب وارد می‌کنند. پس اگر به یک کاندوم دسترسی دارید، انجام صحیح این مرحله برای شما حیاتی خواهد بود.

مراحل استفاده از کاندوم

در بالای کاندوم یک برآمدگی کوچک قرار دارد که امنیت کاندوم را افزایش می‌دهد. این برآمدگی از پاره شدن کاندوم به دلیل خارج شدن سریع اسپرم جلوگیری می‌کند. باید به آزاد بودن این برآمدگی دقت کنید تا از حداکثر امنیت این وسیله مراقبتی بهره ببرید.

حساسیت به کاندوم

نحوه استفاده از کاندوم به جنس آن هم بستگی دارد. برخی افراد به کاندوم‌های لاتکسی حساسیت دارند به همین دلیل ممکن است که در طول رابطه جنسی با مشکلاتی مواجه شوند. این افراد در هنگام برقراری رابطه جنسی مرتبا سطح کاندوم را لمس کرده و به آن آسیب وارد می‌کنند.

این افراد به دلیل حساسیت خود، استفاده از کاندوم را کنار می‌گذارند. اما انجام این کار برای سلامت جنسی و رابطه زناشویی آن‌ها چندان توصیه شده نیست. یک راه حال مناسب برای رفع این مشکل وجود دارد. کاندوم‌های ساخته شده با پلی اورتان، گزینه بسیار خوبی برای این افراد است.

باز کردن کاندوم

بازکردن صحیح بسته‌بندی یا روکش کاندوم

توجه به بسته‌بندی در نحوه استفاده از کاندوم اهمیت زیادی دارد. اگر کاندومی که در اختیار دارید، از لحاظ بسته‌بندی شرایط خوبی ندارد بهتر است از آن استفاده نکنید. همچنین باز کردن کاندوم نیازی به اشیا تیز مثل چاقو و قیچی نیاز ندارد. برخی از افراد عادت دارند که با دندان بسته کاندوم را باز کنند. انجام این عادت غلط می‌تواند خطراتی را برای رابطه جنسی ایجاد کند. اشیا تیز یا دندان باعث آسیب زدن به کاندوم شده و ممکن است احتمال پارگی آن را در طور رابطه افزایش دهد. برای باز کردن بسته‌بندی کافیست به سادگی از دو انگشت خود کمک بگیرید و از قسمت زیگزاگی روکش آن را باز کنید.

توجه به وضعیت کاندوم در طول رابطه جنسی

برخی از افراد تصور می‌کنند کاندوم به محض کشیده شدن روی آلت تناسلی و تا پایان رابطه جنسی قابل استفاده است و فقط باید به پوشیدن صحیح آن توجه کرد. اگر شما هم چنین تصوری را دارید، همین الان این تصور غلط را در ذهن خود اصلاح کنید.

مواردی وجود داشته که کاندوم در طول رابطه آسیب دیده و به طور کلی خاصیت مراقبتی خود را از دست داده است. ادامه رابطه جنسی با چنین کاندوم قطعا احتمال بارداری و انتقال بیماری‌های مقاربتی را افزایش می‌دهد. به همین دلیل است که در طول رابطه باید به وضعیت کاندوم خود توجه کنید و در صورت نیاز با یک کاندوم جدید رابطه جنسی را ادامه دهید.

اهمیت استفاده از کاندوم

تغییر نوع رابطه جنسی و نحوه استفاده از کاندوم رابطه تنگاتنگی با هم دارد. متاسفانه برخی افراد با یک کاندوم انواع مختلفی از روابط جنسی مثل اورال ( دهانی )، آنال ( مقعدی ) و واژینال ( از راه واژن ) را انجام می‌دهند. چنین کاری لطمه بزرگی به بانوان وارد کرده و انواع مختلفی از عفونت‌های دستگاه تناسلی را ایجاد می‌کند. اگر نوع رابطه جنسی را در طول رابطه تغییر می‌دهید، حتما کاندوم خود را تعویض کنید.

استفاده صحیح از روان کننده

استفاده از روان کننده در رابطه جنسی کار بسیار رایجی است. نحوه استفاده از کاندوم فقط به این وسیله مراقبتی محدود نشده و به روان کننده هم بستگی دارد. دو نوع روان کننده محلول در چربی و محلول در آب وجود دارد که معمولا مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از روان کننده محلول در چربی با کاندوم به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود؛ زیر این روان کننده باعث کاهش مقاوت کاندوم شده و احتمال پارگی آن را افزایش می‌دهد.

آقایانی که آلت تناسلی ختنه نشده دارند، بهتر است قبل از پوشیدن کاندوم یک قطره روان کننده محلول در آب داخل خود کاندوم بریزند. انجام این کار احتمال جدا شدن کاندوم از آلت تناسلی را کاهش می‌دهد. همچنین در برخی از کاندوم‌ها روان کننده وجود دارد که تا دیگری نیازی به روان کننده برای برقراری رابطه جنسی وجود نداشته باشد.

نگهداری غلط از کاندوم

احتمالا شما هم دیده‌اید که بسیاری از مردم کاندوم را در کیف پول خود نگهداری می‌کنند یا شاید خود شما هم جزو همین افراد باشید. متاسفانه این عادت غلط برای رابطه جنسی افراد خطراتی را ایجاد خواهد کرد. اولین نکته این است که کاندوم یک وسیله کاملا بهداشتی است و باید در یک مکان تمیز نگهداری شود. به همین دلیل نگهداری کاندوم در کنار اشیا آلوده مثل پول و کارت‌های بانکی کار چندان هوشمندانه‌ای نیست.

از طرف دیگر کیف پول معمولا در جیب پشتی اقایان قرار داده می‌شود. با انجام این کار هر زمانی که می‌شینید یا بلند می‌شوید یک فشار غیر استاندارد به کاندوم وارد می‌کنید. با انجام ممتد این کار قطعا کاندوم درون کیف پول آسیب خواهد دید و به راحتی در حین رابطه پاره می‌شود. پس همین الان کاندوم درون کیف پول خود را داخل سطل آشغال بیاندازید و از این به بعد جای بهتری برای نگهداری کاندوم انتخاب کنید.

یک اشتباه بسیار بزرگی وجود دارد که برخی خانواده‌ها آن را مرتکب می‌شوند. خانواده‌هایی که فرزند کوچک دارند، معمولا کاندوم را در جایی دور از دسترس کودک قرار داده یا به نوعی پنهان می‌کنند. به همین دلیل کاندوم در مکان‌های غیر استانداردی مثل زیر فرش یا پشت یخچال قرار می‌گیرد. انجام نکات و نحوه استفاده از کاندوم با طور صحیح با نگهداری غلط چندان همخوانی ندارد. برای نگهداری صحیح به توضیحات جعبه محصول مراجعه کنید. توجه داشته باشید که کاندوم وسیله غیرقانونی نیست و سعی کنید تابو استفاده از آن را در فرزند خود ایجاد نکنید.

کاندوم در جیب

سخن پایانی

با نحوه استفاده از کاندوم به طور صحیح می‌توانید سلامتی را به رابطه جنسی خود هدیه دهید. اگر برای خرید حضوری کاندوم مشکل دارید، کاندوم باز این مشکل را برای شما حل می‌کند. برای خرید انواع کاندوم می‌توانید از سایت کاندوم باز استفاده کنید و این وسیله مراقبتی بسیار مهم را با بسته‌بندی محرمانه درب منزل خود تحویل بگیرید.

condombaz
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *